خانه / مشاور کودک / مشاوره ازدواج آسان

مشاوره ازدواج آسان

مشاوره ازدواج آسان

مشاوره ازدواج آسان خانواده نخستین نهاد اجتماعی است که در طول تاریخ همواره در جایگاه حامی و تامین کننده نیازهای اعضای خود عمل کرده است.

زن و مرد در چارچوب نهاد خانواده حقوق و تکالیف متقابلی دارند که نادیده گرفتن هریک از آن ها به فروپاشی این نهاد منجر می شود و علاوه بر آسیب های وارده بر همسران و فرزندان،خسارت اجتماعی جبران ناپذیری را نیز بر جامعه تحمیل می کند.

برای دریافت مشاوره ازدواج تلفنی رایگان با مشاوران مالیم تماس حاصل فرمایید

زندگی مشترک همواره با دورنمای زیبا برای همسران آغاز می شود اما به دلیل انتخاب نادرست،نداشتن شناخت کافی از زندگی زناشویی و تفاوت های میان زن و مرد ناشی از تربیت در دو محیط متفاوت،پس از چندی مشکلاتی به وجود می آید که چنانچه با تدبیر و درایت با آن ها برخورد نشود می تواند بنیان زندگی خانوادگی را به مخاطره اندازد.

مشاوره ازدواج آسان در تهران

ازدواج آغاز بخش مهمی از زندگی فرد است و مشروط بر آن که ابعاد ضروری آن از جمله توانایی ها و مهارت های خاص و سازنده در تفکر و بینش و عملکرد انسان پدید آمده باشد،می تواند موفق و متعالی باشد.از این رو علاوه بر تسهیل فرآیند ازدواج و حمایت جوانان در این امر باید برای فرهنگ سازی و آموزش زوجین در حفظ کانون گرم و مستحکم خانواده و پیشگیری از طلاق و عواقب اجتماعی ناشی از آن نیز تدابیری اندیشید.

در عصر کنونی ازدواج و تشکیل خانواده با چالش ها و محدودیت های گسترده ای رو به رو است که ضرورت توجه ویژه،بسیج امکانات و ظرفیت ها را برای رفع این محدودیت ها و تسهیل و تقویت زمینه های ازدواج و تحکیم بنیان خانواده حتمی می سازد.

تغییر در آداب ازدواج و در نتیجه سخت و زیاد شدن شرایط و تمهیدات آن،افزایش و پیچیدگی شاخص ها و مولفه های فرهنگی و اجتماعی بر وضعیت و مقدمات ازدواج جوانان(شغل،مسکن،لوازم و امکانات اولیه زندگی)،گسترش رسانه ها و تاثیر و نفوذ تهاجم فرهنگی بر سبک زندگی جوانان،ناآشنایی و ناآگاهی جوانان در زمینه آداب و مهارت های زندگی خانواده و رشد متغیرهای موثر بر سلامت روانی زوج های جوان،برخی از این زمینه ها و شرایطی هستند که توجه،طراحی و اجرای برنامه های همه جانبه را به منظور کمک به تسهیل ازدواج و تحکیم بنیان خانواده ضروری می سازد.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد