خانه / مشاور کودک / مرکز مشاوره اوتیسم در تهران

مرکز مشاوره اوتیسم در تهران

مرکز مشاوره اوتیسم در تهران

مرکز مشاوره اوتیسم در تهران و مهم ترین نشانه های اوتیسم در کودکان چیست؟ برای اطلاع دقیق از مهم ترین نشانه های اوتیسم در کودکان چه اقدامی کنیم؟ در این نوشته قصد داریم به بیان مهم ترین نشانه های اوتیسم در کودکان بپردازیم.

به بیان ساده بیماری اوتیسم نوعی اختلال روانی محسوب می شود که اگر در زمان مناسب و به موقع تشخیص داده شود می توان پیشرفت و فراگیری آن را کنترل کرد.از جمله نشانه های اوتیسم کودکان می توان به اختلال در کلام،منزوی و گوشه گیری غیر عادی و غیر معمول،جذب شدن به اشیاء چرخنده اشاره کرد.

مشاوره خانواده رایگان تلفنی

به اعتقاد صاحب نظران و پزشکان اگر این بیماری در مراحل اولیه شناخته شود و تشخیص داده شود می توان پیشرفت آن را کنترل کرد و حتی در صورت اقدام می توان آن را درمان کرد.

معمولا در سنین 3 تا 4 سالگی کودک علائم اوتیسم کودک به خوبی ظاهر می شود که باید در همین زمان نسبت به کنترل آن اقدام کرد.اگر کودک شما نسبت به اسباب بازی های خود رفتاری غیر معمول دارد نسبت به او دقیق شوید.

زیرا این نوع رفتار یکی از اصلی ترین علائم اوتیسم در کودکان است.کودکانی که مبتلا به بیماری اوتیسم هستند هیچگاه با دوستان،هم سن و سالان خود و حتی با اسباب بازی های خود بازی نمی کنند.بلکه دوست دارند در وسایل و اشیا پیرامون خود نوعی حرکت چرخشی ایجاد کند حتی این کودکان به چرخش ماشین لباسشویی یا عقربه ساعت خیره می شوند.

از نشانه دیگر ابتلا به اوتیسم کم حرفی می باشد.کودکی که به اوتیسم مبتلا است کم حرف است و تمایل ندارد با دیگران صحبت کند.این کودکان در صورتی که خواسته ای مهم نظیر درخواست آب یا هر چیز دیگری داشته باشند با اطرافیان صحبت می کنند.

مشاهده شده است که در بیشتر موارد کودکان مبتلا به اوتیسم از سنین پایه واکنشی در قبال رفتارهای اطرافیان از خود نشان نمی دهند.

نشانه های اوتیسم در کودکان

مهم ترین علائم اوتیسم کودکان به شرح زیر می باشد:

1.منزوی و گوشه گیری غیر معمول

2.کم حرف بودن و درون گرایی به صورت غیرمعمول

3.خیره شدن به حرکات چرخشی نظیر چرخش ماشین لباسشویی و…

به شما توصیه می کنیم در صورتی که هریک از این نشانه ها را در کودک خود مشاهده کردید به پزشک مربوطه مراجعه کنید و این رفتار کودک خود را بررسی کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره خانواده مالیم گروه تماس برقرار کنید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد