خانه / مشاور کودک / مرکز مشاوره استعداد یابی

مرکز مشاوره استعداد یابی

مرکز مشاوره استعداد یابی کودکان

مرکز مشاوره استعداد یابی کودکان :مرکز مشاوره استعدادیابی کودکان در حوزه بررسی استعداد و استعدادیابی و نقش استعداد و استعدادیابی در موفقیت فعالیت می کند.

مسائل گوناگونی در مقاطع مختلف سنی فرزند والدین را درگیر می کند.در زمان تولد ،صحیح و سالم بودن کودک مدنظر است و به دنبال آن هوش،خلاقیت و استعداد کودک از اهمیت خاصی برخوردار می شود و در مقاطع بالاتر مسائل مربوط به دوران بحرانی بلوغ ،انتخاب رشته،رفتن به دانشگاه و در نهایت انتخاب شغل و همسر مورد توجه قرار می گیرد.

نوعی فرهنگ غلط در میان بعضی از والدین وجود دارد و آن این است که مایلند استعداد و توانمندی و علاقه فرزند خود را به سمت علایق خود هدایت کنند.این والدین با قرار دادن کودک خود در محیط هایی که بستر رسیدن به علایق خود فراهم است در این زمینه تلاش می کنند و طبق نظر اساتید امر،این کار اشتباه است.

مثلا بچه ای که چپ دست است و شما با قرار دادن مداد در دست راست او می خواهید که راست دست بشود ولی هیچگاه دستخط او زیبا نخواهد شد.

استعدادیابی

مرکز مشاوره استعداد یابی کودکان

مشاوره استعداد یابی در راهکار اول برای شناسایی و بررسی استعداد فرزند ، توجه و تحلیل دقیق رفتار و عملکرد او در محیط خانه است.یکی از مهم ترین وظایف پدر و مادر نسبت به فرزند خود ،کشف استعداد و توانمندی های فرزند البته به صورت منطقی و واقعی است.

بسیاری از والدین به دلیل علایق شخصی خود مایلند فرزند خود را به اصرار در زمینه خاصی مستعد نشان دهند و فرزند را هدایت می کنند.این کار باعث می شود استعداد های واقعی فرزندانشان را نادیده بگیرند و خواسته های خود را به فرزند تحمیل کنند و در اکثر موارد انتظارات بی جا از فرزند خو دارند.

در اینصورت اگر فرزند طبق میل و اراده آن ها رفتار کند استعداد های او از بین رفته و تبدیل به یک آدم بدون خلاقیت و شادابی می شود.

در نظر داشته باشید علاقه و استعداد رابطه مستقیم با هم دارند.علاقه یکی از فاکتورهای شناسایی استعداد است.بنابراین اگر فرزند شما نسبت به موضوعی مثلا ورزش علاقه دارد، توانمندی و بحث روانی او را در این زمینه بررسی کنید تا به شناخت واقعی از استعداد او برسید.

مرکز مشاوره کشف استعداد کودکان

کودکاني هستند که ساعت‌ها سرگرم ساختن و خراب کردن وسايلند، بعضي از بچه‌ها علاقه شديدي به گوش دادن موسيقي،کتاب قصه و ديدن برنامه‌هاي موزيکال تلويزيون دارند و بعضي نيز عاشق نقاشي کشيدن هستند. دقت داشته باشيد كه بچه‌ها در هر آنچه استعداد دارند علاقه نشان مي‌دهند و به هر چه علاقه نشان مي‌دهند در آن توانمندتر مي‌شوند. در واقع علاقه و استعداد رابطه مستقيم با هم دارند.

این نکته را بدانید اگر استعداد فرزند شناسایی و شکوفا شود باعث عزت نفس او می شود.در روان شناسی این مطلب تحت عنوان شکوفایی استعداد منجر به کیفیت زندگی می شود عنوان می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

برای تماس با بهترین مشاوره کودک کافی است فقط از طریق تلفن ثابت به صورت شبانه روزی حتی ایام تعطیل تماس حاصل فرمایید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد