خانه / مشاوره روانشناسی / علائم استرس و اضطراب شدید

علائم استرس و اضطراب شدید

علائم استرس و اضطراب شدید

علائم استرس و اضطراب شدید در هر فردی متفاوت است، استرس ممکن است بعد از یک حادثه ی مهم در زندگی به وجود بیاد و بعد از آن هم از بین برود.

به وجود آمدن استرس می تواند علت های مختلفی داشته باشد مانند: نقل مکان کردن، شروع یک مقطع تحصیلی یا کار جدید، بیماری، مرگ عزیزان، ازدواج و… .

علائم استرس و اضطراب شدید می تواند به علت مصرف بعضی از داروها مثل: داروهای رژیمی، آسم و تیروئید باشد. هم چنین مصرف مواد مخدر های محرک و استفاده از کافئین ها به طور منظم علائم استرس و اضطراب را در فرد افزایش می دهد.

بعضی از افراد هستند که استرس و اضطراب آن ها هر روز و هر لحظه تکرار می شود، در نتیجه این افراد متوجه علائم استرس و اضطراب شدید نمی شوند، زیرا به نظر میرسد که آن ها دچار یک اختلال اضطرابی شده اند.

این افراد باید به سرعت در جهت کاهش اضطراب و استرس خود اقدام کنند.

اگر تمایل دارید سریعترین راه کاهش اضطراب و درمان فوری اضطراب شدید را بیابید می توانید با مشاوره خانواده مالیم گروه تماس برقرار کنید.

نشانه های استرس و اضطراب شدید

نشانه های اختلال اضطرابی شامل: اختلال اضطراب فراگیر، اختلال هراس، اختلال استرس پس از سانحه، ترس یا اضطراب اجتماعی و یا اختلال وسواس جبری باشد.

علائم استرس و اضطراب شدید ممکن است در فردی به صورت روحی و یا در فردی به صورت جسمی خودش را نشان دهد. برخی از این علائم شامل: دل درد، تیک عصبی، تنفس سریع، عرق زیاد، لرزش، ترس یا عصبانیت، خشم غیر منطقی و… می باشد.

علائم استرس و اضطراب شدید می تواند از اختلالات عصبی نشأت بگیرند، عصب ها می توانند دستورات مغزی را تغییر دهند و به آن ها ارسال سیگنال های غیر عادی در بدن را دستور بدهند. استرس و اضطراب هیچ گونه آسیب عصبی به بدن وارد نمی کند اما باعث بروز برخی از علائم ها در فرد می گردد.

برای مثال این علائم ها عبارتند از: گزگز دست و پا، درد های عصبی، سرگیجه و سنگینی سر، سردرد، خستگی، اختلال حافظه، گیجی و اختلال ادراک و بیماری های عصبی.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد