خانه / مشاور کودک / روانشناسی کودک

روانشناسی کودک

روانشناسی کودک

روانشناسی کودک یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین دوران می باشد. زیرا شخصیت هر فردی در کودکی شکل می گیرد، توجه به کودکان فقط تامین پوشاک و غذا نیست بلکه باید از نظر اجتماعی، عاطفی، روحی و شخصیتی به آن ها رسیدگی شود، چه بسا روانشناسی مشاوره کودک در این قضیه به شما کمک خواهد کرد.

روانشناسی کودک اهمیت خود را از کودک می گیرد، برای مثال نوزاد انسان برای تکامل یافتن نیاز به زمان دارد، در واقع انسان از نوزادی تا 18 سالگی در حال تکامل یافتن و شکوفا سازی استعداد های خود می باشد. نوزاد انسان در هنگام تولد حتی نمی تواند مانند نوزاد گوساله روی پای خود بایستد و شدیدا نیازمند مراقبت و نگهداری از سوی پدر و مادر خود می باشد.

مراقبت کردن از کودک باید با علم و آگاهی صورت بگیرد و اهمیت روانشناسی کودک نیز از دو موضوع طولانی بودن رشد کودک و روش های صحیح تربیت فرزند ناشی می شود.

مشاور روانشناسی کودک

مشاوره روانشناسی کودک با هدف شناخت کودک و روش های صحیح تربیت کودک در اولین سال ها مورد توجه بوده است. روانشناسی کودک در هر سنی دارای اهمیت ویژه ای می باشد برای مثال از دوران نوزادی تا دو سالگی، کودک به مراقبت های جسمانی بیشتری نیاز دارد ولی از دو سالگی تا نوجوانی نیاز به استقلال فردی در اولویت می باشد.

روانشناسان کودک به خانواده ها یاد می دهند تا چگونه با فرزندان خود ارتباط برقرار کنند و نحوه صحیح فرزند پروری را به آن ها آموزش می دهند. اکثر پدر و مادر ها فکر می کنند که می توانند فرزند خود را تربیت کند ولی باید بدانید تربیت فرزندان در کنار مشاور ها به خوبی انجام می شود.

روش های تربیت هر کودک با کودک دیگر با هم متفاوت است زیرا روحیه کودک ها با هم فرق می کند، جالب است بدانید که کودک ها هم مانند بزرگ تر ها دچار اضطراب و افسردگی، اختلالات روحی، اتیسم، اختلالات یادگیری می شوند که حتما باید با یک روانشناس کودک مشورت کنید.

برای ارتباط با مشاوره روانشناسی تلفنی فقط از طریق تلفن ثابت تماس حاصل فرمایید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد