خانه / مشاور کودک / رفتار با نوجوان پرخاشگر

رفتار با نوجوان پرخاشگر

رفتار با نوجوان پرخاشگر

رفتار با نوجوان پرخاشگر در دوره ی نوجوانانی ممکن فرزندان به دلایل مختلفی دچار عصبانیت و درگیری فکری شوند و همین امر سبب پرخاشگری ان ها می شود.در این دوره رفتار والدین می تواند بهترین راه حل برای این مشکل باشد.

ما در این مقاله سعی داریم به صورت مختصر در زمینه نحوه صحیح رفتار با نوجوان پرخاشگر را برایتان توضیح دهیم.پرخاشگری فرزندان می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و برای حل این مشکل باید نکات مهم در این زمینه را رعایت کنید.

برای دریافت مشاوره  در مورد نحوه برخورد با کودک لجباز می توانید با مشاوره مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

نحوه برخورد با فرزند لجباز

در ابتدا شما باید با خصوصیات اخلاقی فرزند خود آشنایی کامل داشته باشید و علایق او را بشناسید.اگر فرزندتان پسر است و با عصبانیت و پرخاشگری وارد منزل شده هیچ وقت از او سوال نکنید چی شده ؟ چرا عصبانی هستی ؟ چیکار کردی ؟

این سوالات می تواند پسر را کلافه و عصبانیت او را تشدید کند و او به لجبازی و پرخاشگری خود ادامه دهد. سعی کنید در این زمان به جای پرسش و پاسخ به او محبت کنید و اگر تمایل داشت زمانی را با خودش تنها باشد بگذارید به اتاق خود برود و فقط غذایش را آماده کنید و برای صرف غذا اورا صدا بزنید.

و پس از چند ساعت متوجه شدید که آرام شده به صورت غیر مستقیم و با رویی خوش جویای احوالش شوید.

و اگر فرزندتان دختر بود او را در آغوش بگیرید و به او محبت کنید اگر می خواهد گریه کند او را نوازش کنید تا با گریه کردن خود را تخلیه و آرام شود.نحوه بر خورد والدین با فرزندان خود در دوره نوجوانانی از اهمیت بالایی برخوردار است.

تمامی رفتار های والدین با فرزندان خود هنگام عصبانیت و پرخاشگری می تواند تاثیر مثبت و یا منفی بر روی فرزند بگذارد.پس برای رفتاری مناسب و درست با فرزند لجباز به نکات مربوطه توجه کنید.

برای دریافت نکات مهم در این زمینه می توانید با مشاوره خانواده مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد