خانه / مشاوره روانشناسی / راه های تقویت اعتماد به نفس

راه های تقویت اعتماد به نفس

راه های تقویت اعتماد به نفس

راه های تقویت اعتماد به نفس به شما کمک می کند تا نسبت به خودتان و کارهایی که انجام می دهید مثبت اندیش باشید. داشتن اعتماد به نفس بالا می تواند شما را در بسیاری از مشکلات کمک کند.

تقویت اعتماد به نفس مانند هر مهارت دیگری نیاز به تمرین دارد، شما باید مدیریت اعتماد به نفس را بلد باشید تا یک آدم موفق شوید.یکی از مزایای داشتن اعتماد به نفس تقویت جسارت نه گفتن می باشد.

یکی از راه های تقویت اعتماد به نفس استفاده ی درست از زبان بدن است، باید زبان بدن خود را مدیریت کنید، چرا که وضعیت ظاهری هر فرد نشان دهنده ی اعتماد به نفس اوست برای مثال فردی که سرش را بالا نگه میدارد و کمرش صاف است، ارتباط کلامی بهتری نسبت به کسی که شل و ول می ایستد  دارد.

راهکارهای تقویت اعتماد به نفس

داشتن ظاهری مناسب به تقویت اعتماد به نفس شما کمک می کند، انتخاب لوازم و لباس های شما نشان دهنده ی شخصیت شماست پس باید در انتخاب آن دقت داشته باشید، پوشیدن یک لباس زیبا و مناسب می تواند اطرافیان را برای شروع یک گفتگو به سمت شما بکشاند.

سعی کنید در گفتگوهای خود شمرده شمرده و با لحنی جذاب صحبت کنید، از تپق زدن و تلفظ اشتباه برخی از کلمات اجتناب کنید این کار باعث می شود که اعتماد به نفس شما بالا برود و مخاطبان زیادی به صحبت های شما گوش دهند. مثبت اندیشیدن هم یکی از راه های تقویت اعتماد به نفس می باشد، همیشه مثبت فکر کنید تا مثبت هم نتیجه بگیرید.

از جمله مواردی که جزء راه های تقویت اعتماد به نفس می شود مشاوره رفع خجالت است که برای دریافت آن می توانید با مشاوره خانواده مالیم گروه تماس برقرار کنید.

معاشرت با افراد مثبت اندیش، هم به شما و هم به اطرافیانتان حس بهتری می دهد، همیشه لبخند بزنید و هر روز موفقیت های خود را در یک دفترچه ثبت کنید و بابت آن خدا را شکر کنید. داشتن اعتماد به نفس فقط در ظاهر مناسب و خوب حرف زدن نیست بلکه باید عمل خوبی داشته باشید.

هیچ گاه از دست روی دست گذاشتن کسی به جایی نرسیده است برای همین شما باید کارهای متفاوت انجام بدهید و از انجام کارهایی که فکر می کنید توانایی آن را ندارید ترس نداشته باشید، جسور بودن باعث بالا رفتن اعتماد به نفس شما خواهد شد.

برای دریافت مشاوره خانواده تلفنی می توانید با ما تماس برقرار کنید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد