خانه / مشاوره خانواده / راه حل های موثر در دعواهای زن و شوهر

راه حل های موثر در دعواهای زن و شوهر

راه حل های موثر در دعواهای زن و شوهر

راه حل های موثر در دعواهای زن و شوهر : راه حل های موثر در دعواهای زن و شوهر، به شما کمک می کند تا بتوانید این اختلاف و درگیری ها را کنترل کنید و یا آن ها را مهار کنید.

با به جود آمدن مشکلات در زندگی زناشویی، دعواهای زن و شوهری هم کم کم شروع می شوند که در بعضی مواقع آنقدر زیاد می شوند که آسایش را از زندگی آن ها گرفته و باید به دنبال راه حل های اساسی برای حل آن ها بود.

افراد متاهل روحیه و نشاط بیشتری نسبت به افراد مجرد دارند اما باید بدانید که اگر این افراد دارای زندگی پر استرس و پر از دعوا باشند، وضعیت روحی آن ها حتی از افراد مجرد هم بدتر خواهد بود.

اگر زندگی شما به گونه ای است که روزی سه بار مشاجره و دعوا می کنید، راه حل های موثر در دعواهای زن و شوهر در این مقاله را دنبال کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در راه حل های موثر در دعواهای زن و شوهر با مشاوره خانواده مالیم گروه تماس بگیرید.

روش های موثر در دعواهای زن و شوهر

  1. روش توقف

زمانی که بین زن و شوهر درگیری و دعوا صورت می گیرد، باید دست خود را بالا بیاورید و با صدای بلند کلمه “ایست” یا “توقف” را بگویید. در این حالت زن و مرد باید از هم فاصله بگیرند و بعد از مدتی که آرام شدند، درباره ی اختلاف خود به آرامی صحبت کنند.

  1. روش تایم اوت

این تکنیک فرصتی بین 10 الی 15 دقیقه به زن و شوهر است که پس از مشاجره، خود را آرام کنند، زیرا در زمان مشاجره به علت هیجان بالا، میزان ضربان قلب، تنفس، آدرنالین خون بالا می رود.

  1. روش بازگشت

بعد از این که هر دو طرف آرام شدید، بنشینید و درباره ی اختلاف خود صحبت کنید، اگر باز هم متوجه شدید که هنوز عصبانی هستید و نمی توانید فکر کنید، بهتر است گفتگو را به زمان دیگری موکول کنید.

  1. روش شنوایی فعال

در این روش باید به خوبی بتوانید به صحبت های همسرتان گوش دهید تا متوجه نگرانی ها و درگیری های ذهنی او بشوید، برای اینکه مطمئن شوید که حرف های همسرتان را به خوبی متوجه شدید از او سوال بپرسید. یک رابطه ی صمیمی زمانی به وجود می آید که بتوانید به خوبی حرف های همدیگر را بشنوید.

برای ارتباط با مشاوره خانواده تلفنی مالیم گروه فقط از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید.

 

 

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد