خانه / مشاوره طلاق / راهکار های گرفتن طلاق از طرف زن

راهکار های گرفتن طلاق از طرف زن

راهکار های گرفتن طلاق از طرف زن

راهکار های گرفتن طلاق از طرف زن به چه صورت امکان پذیر است؟زنان زیادی هستند که قصد جدا شدن از همسر خود را دارند . اما از راهکار های گرفتن طلاق بی اطلاع هستند . ما به شما کمک می کنیم که این راهکار ها را بشناسید .

گروه مشاوره خانواده مالیم گروه همیشه در تلاش است که به نوبه خود کمک شایانی در برقراری آرامش خانواده ارائه دهد.

 در ادامه این را هم بگویم که قصد من از بیان ” راهکار های گرفتن طلاق از طرف زن ” فقط آگاه کردن زنان از حق و حقوقشان است ، نه تشویق زنان برای طلاق . به امید آن که روزی آمار طلاق در کشور ما بسیار ناچیز باشد .

قبل از هر چیزی باید بگوییم که قبل از هر اقدامی نزد مشاوره خانواده طلاق بروید و مشکل خود را با او بازگو کنید.

 همه افرادی که ازدواج کرده اند با با دفترچه های عقد آشنایی دارند . در دفترچه های عقد بند هایی وجود دارد که زن و شوهر می بایست در صورت قبول شروط مربوط به آن بندها آن را امضا کنند . اکثر دختران و پسران جوان در روز عقد بدون مطالعه این بند ها و آگاهی از محتوای آن ها  شرایط گفته شده را امضا می کنند .

 بند هایی که مردان امضاء می کنند ( 12 بند ) همان شرایطی هستند ، که در صورت نداشتن آنها از سوی مرد زن می تواند تقاضای طلاق دهد .

شرایط و راهکار های گرفتن طلاق از طرف زن

شرایطی که زن می تواند بر اساس آن تقاضای طلاق کند

بند یک : اگر مرد قصد جدا شدن از همسر خود را داشته باشد ، و هیچ گونه تخلفی از زن سر نزده باشد ،زوج بایستی براساس تشخیص دادگاه نصف دارایی و اموالی که از زمان عقد به بعد به دست آمده است بایستی به همسر منتقل کند.

براساس بند 2 اگر در زمان عقد زن وکالت بلاعزل به زن بدهد که در صورت بروز شرایطی از طرف مرد ،خودش یا با انتخاب وکیلی از جانب خود با مراجعه به دادگاه و اثبات ادعا،تقاضای طلاق کند.

در زیر به بیان شروط ضمن دوازده گانه عقد نکاح گویند که به واسطه آن زن می تواند تقاضای طلاق کند.

1.اگر شوهر از دادن نفقه به زن خودداری کند و سایر حقوق واجب زن را به مدت 6 ماه نادیده بگیرد زن می تواند درخواست طلاق کند.

2.اگر رفتار و اخلاق شوهر به گونه ای باشد که ادامه زندگی برای زن مقدور نباشد زن می تواند در خواست طلاق کند و دادگاه با این درخواست او موافقت می کند.

3.اگر مرد مبتلا به بیماری خطرناکی غیر قابل درمان باشد مانند ایدز که سلامتی زن را هم تهدید می کند زن می تواند درخواست طلاق کند.

4.اگر اثبات شود که مرد از سلامتی کامل عقلانی محروم است یا در مراتب بالاتری نظیر دیوانگی قرار دارد زن می تواند درخواست طلاق کند.

5.اگر مرد به کاری شاغل باشد که با حیثیت و آبروی زن و خانواده او منافات داشته باشد و به آن لطمه وارد کند زن می تواند از محضر دادگاه تقاضای طلاق کند.

6.اگر مرد محکوم به 5سال حبس شود یا محکوم به پرداخت مبلغی شود و به دلیل ناتوانی مالی از پرداخت آن عاجز باشد محکوم به 5سال حبس شود یا مجموع حبس و محکومیت مالی او به 5سال زندانی و بیشتر منجر شود و این حکم در حال اجرا باشد زن می تواند درخواست طلاق کند.

7.اگر شوهر مبتلا به اعتیادی باشد که اساس و نظام خانواده را متزلزل کند و زن قادر به ادامه زندگی نباشد مثلا اگر شوهر مبتلا به اعتیاد مواد مخدر باشد که در ادامه کار به بیکاری منجرشود و به فروش اسباب و تجهیزات منزل روی آورد که باعث ایجاد ضرر به سلامت جسمانی و روحی و روانی اعضای خانه می شود،زن می تواند از محضر دادگاه درخواست طلاق بکند.

8.اگر مرد بدون دلیل موجه و قانع کننده ای زندگی مشترک را ترک کند یا به مدت 6 ماه بدون دلیل قانع کننده غیبت داشته باشد زن می تواند درخواست طلاق کند.

9.اگر مرد محکوم به مجازاتی نظیر حد و تعزیر باشد که با آبروی خانوادگی منافات دارد که البته تشخیص آن با در نظرگرفتن موقعیت اجتماعی زن بر عهده دادگاه است،زن می تواند تقاضای طلاق بکند.

10.اگر بعد از 5سال زن و شوهر بچه دار نشوند و این مشکل به دلیل ناتوانی جنسی مرد و سایر مشکلات جسمی وی باشد زن می تواند درخواست طلاق کند.

11.اگر شوهر مفقود الاثر شود و بعد از گذشت مدت زمان 6 ماه حتی بعد از مراجعه زن به دادگاه شوهر پیدا نشود زن می تواند درخواست طلاق کند.

12.چنانچه شوهر بدون اذن زن اقدام به ازدواج مجدد کند و زن بفهمد می تواند درخواست طلاق کند.

علاوه بر مطالب ذکر شده راه های دیگری نیز جزء راهکار های گرفتن طلاق از طرف زن محسوب می شود که برای دریافت اطلاعات دقیق آن می توانید با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد