خانه / مشاوره خانواده / دعوای زن و شوهر

دعوای زن و شوهر

دعوای زن و شوهر

دعوای زن و شوهر : بحث و دعوا در زندگی تمام زوجین وجود دارداما بر خورد و رفتار عاقلانه هنگام و بعد از بحث می تواند ارمش را دوباره به خانه برگردانند.اصلی ترین دلیل بحث هایی که در بین زن و شوهر وجود دارد تفاوت زندگی فرهنگی آن ها است.

متاسفانه زوجینی که در دو خانواده سنتی و مدرنیته زندگی کردند تفاوت فرهنگی بین ان ها وجود درد و این تفاوت ها منجربه بحث و جدال می شود. بعضا میبینیم که زن و شوهر نمی توانند بیش از چند جمله با یکدیگر صحبت کنند و صحبت بیشتر باعث بحث و پریدن به همدیگر می میشود.

دعوا های زن و شوهر ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. اما مهمترین نکته برای گرم نگه داشتن رابطه و زندگی پس از بحث ها درک متقابل است.

راه حل برای دعوای زن و شوهر

زن و شوهر اگر بتوانند درک لازم را از شرایط یک دیگر داشته باشند و کمی از خود گذشتگی بله خرج دهند قطعا دعواهای کمتری به وجود می آید.

اما حل مشکلات دعواهای زن و شوهر نیاز به بررسی های کامل و جامع تری نسبت به زندگی هر زوجینی  دارد و پس از بررسی کامل و انجام و رعایت نکات مشاوره ای می توانند دعواهای خود را کاهش دهند و زندگی شاد تر و گرم تری داشته باشند.

یکی دیگر از عواملی که باعث دعوای زن و شوهر می شود باید ها و نباید هایی که برای تغییر دادن هم میگذارند.بسیاری از زوجین با تفکر اشتباه از زندگی مشترک تلاش به تغییر دادن هم می کنند و تفاهم را در یک جور شدن و با به میل شدن در رفتار های یک دیگر می بینند.

یک همین امر سبب می شود که به مرور زمان همسر از تغیرات اجباری خسته شود و زمینه ساز دعواها و بحث ها شود.

دعواهای بین زن و شوهر می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و حل این دعوا ها و مشکلات زناشویی نیاز به بررسی و راهنمایی دارد.

برای دریافت مشاوره و راهنمایی و مشاوره خانواده در این زمینه می توانید با مشاوره مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد