خانه / مشاوره روانشناسی / جسارت نه گفتن

جسارت نه گفتن

جسارت نه گفتن

جسارت نه گفتن : افزایش جسارت نه گفتن را باید یاد بگیریم و به آن عمل کنیم. اغلب افراد برای راضی نگه داشتن اطرافیان خود، هر خواسته ای که از آن ها می شود را قبول می کنند، این افراد فکر می کنند اگر نه بگویند رابطه ی خود را با دوستان و یا اطرافیان خود از دست می دهند.

گفتن بله ی نا مناسب به جای نه، تنها به خود فرد آسیب می زند و باعث می شود که وقت خود را هدر دهد و همیشه دچار استرس و اضطراب باشد. افرادی که با وجود عدم تمایل به بله گفتن در مقابل خواسته های دیگران نمی توانند پاسخ منفی دهند این افراد منفعل تر و وابسته ترهستند.

افزایش جسارت نه گفتن

این افراد با هدر دادن وقت خود هیچ گاه به اهدافشان نمی رسند، ممکن است نداشتن جسارت نه گفتن به علت عدم اعتماد به نفس این افراد در دوران کودکی و نوجوانی بوده باشد که تا کنون هم ادامه دارد. این افراد در ارتباط با دیگران دچار مشکل می شوند.

دادن پاسخ منفی به دیگران روش های مختلفی دارد مثل: خشونت، تهدید، مسخره کردن، تحقیر که متاسفانه تعداد زیادی از افراد از این روش ها برای نه گفتن استفاده می کنند.

شما عزیزان اگر دچار استرس و اضطراب شدید هستید می توانید برای رفع آن با  مشاوره روانشناسی مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

هنگامی که با یک در خواست مواجه می شوید اولین کار این است که به آن در خواست خوب فکر کنید و از خودتان بپرسید که گفتن جواب بله و پذیرفتن این در خواست چه سودی برای شما دارد.

چگونه جسارت نه گفتن پیدا کنیم

در نه گفتن هم سعی کنید بدون هیچ خجالت و معذرت خواهی جواب خود را قاطع و کوتاه بدون هیچ عذر و بهانه و حاشیه رفتنی بیان کنید. اگر شما نگران این هستید که با نه گفتن ارتباط شما به هم می خورد باید فکر کنید که چگونه نه بگویید همانطور که اشاره کردیم نه را باید کوتاه و صادقانه بیان کرد.

برای افزایش جسارت نه گفتن می توانید از در خواست های کوچک تر شروع کنید و یا کسانی که ارتباط صمیمی و دوستانه تری با آن ها دارید برای مثال درخواست دوست خود را برای بیرون رفتن رد کنید با این کار افزایش جسارت نه گفتن خود را در محیط های بزرگتر با آدم های خاص تر بالا می برید.

برای ارتباط با مشاوره خانواده تلفنی مالیم گروه فقط از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد