خانه / مشاوره خانواده / تعداد جلسات مشاوره خانواده قبل طلاق

تعداد جلسات مشاوره خانواده قبل طلاق

تعداد جلسات مشاوره خانواده قبل طلاق

تعداد جلسات مشاوره خانواده قبل طلاق :تعداد جلسات مشاوره خانواده قبل طلاق، 3 بار می باشد.  بر اساس طرح اجباری شدن مشاوره قبل از طلاق، زوج هایی که اقدام به طلاق به ویژه طلاق توافقی می کنند، دادگاه مربوطه این زوج ها را به یکی از مراکز مشاوره خانواده قبل از طلاق زیر نظر اداره کل سازمان بهزیستی ارجاع می دهد تا زمینه صلح بین زوج ها برقرار گردد.

زوج ها باید قبل از طلاق در 3 جلسه کلاس مشاوره اجباری شرکت کنند تا تاثیر مثبتی در روند تصمیم گیری آن ها داشته باشد و پس یک دوره ی زمانی در صورت تمایل به زندگی خود بازگردند.هدف اصلی سازمان اداره بهزیستی از برگزاری کلاس های مشاوره خانواده قبل از طلاق تجدید نظر در تصمیم زوج ها می باشد.

تعداد جلسات مشاوره خانواده قبل از طلاق

برای ایجاد این هدف یعنی منصرف شدن از طلاق، زوج ها هم درکلاس زوج درمانی و هم دوره ی خانواده درمانی را سپری می کنند. درست است که هدف این کلاس ها برقرار کردن سازش بین زوج ها می باشد ولی سازش های اجباری ممکن است عواقب خطرناک تری از طلاق را در پی داشته باشد.

تشخیص سازش یا عدم سازش زوجین به عهده ی مشاوره خانواده می باشد. در صورتی که مشاوره تشخیص بدهد که این زوج قادر به ادامه ی زندگی نیستند، برگه ی عدم سازش آن ها را صادر و به دادگاه ارائه میدهد. بسیاری از زوج ها به خاطر مصر بودن در تصمیم خود و تمایل نداشتن به شرکت در این جلسات اصلا با مشاور ها صحبت نمی کنند و مشکلات خود را بیان نمی کنند، به همین دلیل جلسات مشاوره بیشتر از ده دقیقه طول نمی کشد.

اگر طلاق بین زن و مرد به صورت توافقی باشد یعنی زن و مرد در مورد تمام مسائل با هم هم نظر باشند، گرفتن حکم طلاق کار ساده ای است ولی در طلاق های غیر توافقی گاهی روند دو ساله را باید طی کرد تا بتوانید حکم طلاق را بگیرید.

برای ارتباط با مشاوره خانواده تلفنی مالیم گروه فقط از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد