خانه / مشاور کودک / تربیت کودک 10 ساله

تربیت کودک 10 ساله

تربیت کودک 10 ساله

تربیت کودک 10 ساله : فرزند شما هم اکنون،رسما در دهه دوم زندگی به سر می برد و در حالی ک دیگر در این سن نیاز زیادی به شما ندارد اما تا هر لحظه که شما دستش را بگیرید، همچنان نقش شما در کمک فرزند خود در مسیر رشد و رسیدن بزرگسالی ارزشمند است.

در این سن مهارت های فیزیکی فرزند شما به خوبی رشد یافته و احتمال دارد او به کارهایی ک نیازمند همانگی،تعادل،استقامت و سرعت است،علاقه مند باشد. ورزش کردن به صورت فعالیت های ترکیبی کششی ، استقامتی و عضله سازی حداقل سه بار در هفته ضروری است. مهارت های او در کارهای هنری و نوشتن نیز شکل بهتری پیدا می کند.

از لحاظ شناختی ، او به سمت خواندن کتاب های طولانی برود. هر چه رابطه علت و معلول بیشتر مورد توجه باشد،مهارت ارتباط برقرار کردن او تکامل پیدا میکند و این امر موجب توانمندی او در مباحث منطقی می شود و او میتواند با هم سن های خود و یا حتی بزرگسالان مکالمات طولانی تری داشته باشد.

از لحاظ هیجانی، فرد امکان دارد آماده زور آزمایی و خشم باشد.این موقعیتی است ک موجب گریه کردن او می شود.

بهترین روش تربیت کودک 10 ساله

این اتفاق امکان دارد ب علت دلایل مختلفی باشد ، مثل تغییرات هورمونی و یا تلاش برا اینکه اینکه او الان چه کسی است و در آینده میخواهد چه کاره شود.رابطه او با شما امکان دارد، از روی این باشد که او میخواهد مستقل رشد کند و دچار تغییر شود پس لازم است هر دوی شما خود را با این شرایط تطبیق دهید.

امکان دارد او با مسائل تازه در شکل ظاهری اش روبرو شود مخصوصا در زمان بلوغ ،تغییرات جسمی بچه ها را در رده های مختلفی از هم متمایز میکند، به عنوان مثال دختر ها در این سن قوی تر هستند و وزن بیشتری دارند.ورزش و کمک ب ایجاد خود باوری موجب تشویق فرد برای تشویق فرد برای پذیرش نگرش و سبک زندگی سالم می شود.

دایره اجتماعی او تغییر کرده ، به این معنا  ک محبوب بودن در جمع برای او اهمیت دارد و یا ممکن است که ب یک دوست صمیمی داشته باشد. او ممکن است هنوز در انجام کارها ب شما وابسته باشد،عجیب نیست که در این سن کودک احساس صمیمیت بیشتری با مادر خود داشته باشد.او یک خصیصه عاطفی مطلق و یک حس قوی به عدالت طلبی ک این حس او را وادار میکند روی چیزی ک اشتباه است بیشتر تمرکز کند تا چیزی که درست است.او در این سن موجب میشود ک یک چهارچوب اخلاقی برای خود بسازد.

جنس مخالف برای شخص بسیار جذاب است و پسرها برای دختر ها خودنمایی میکنند در حالیکه امکان دارد ب کاری که می کنند اعتراف نکنند.ممکن است این عشق پسرها ب جنس مخالف زودگذر باشد.

همچنین می توانید مطالب زیر را مطالعه کنید

مشاوره کودک

مشاوره کودک دو ساله

مشاوره تربیت کودک 5 ساله

تربیت کودک 6 ساله

تربیت کودک 7 ساله

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تربیت کودک خود می توانید با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

مشاوره تربیت کودک 10 ساله

راه هایی برای حمایت از فرزندان وجود دارد:تشویق ب داشتن روابط باز،صحبت در مورد مشکلات،صداقت و فرصت دادن ب شرکت در تصیمیم گیری ها ب او اعتماد ب نفس و دانش مورد نیاز جهت روبرو شدن با چالش ها را می دهد و به این شکل نسبت به شما اعتماد بیشتری پیدا میکند.باید او را به انجام برخی از کارها وادارید مانند مدیریت مالی ک باعث رشد و ایجاد احساس مسئولیت پذیری در فرزندتان شوید.

مسائل ایمنی مربوط به این سن تغییر کرده و مهم است به او آموزش دهید تا خطر را بشناسد و برای محافظت از خودش چه کاری انجام بدهد.حمایت،پاداش دادن برای کار کردن و گفتگو با معلم درباره مسائل مختلف شرایط لازم را برای تحصیل او را فراهم کند.

کمک شما او را قادر میسازد تبدیل به مرد یا زنی شود ک شما و مخصوصا خودش به او افتخار کند.

شما والدین عزیز اگر نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تربیت فرزند 10 ساله خود هستید می توانید از مشاوره لازم استفاده کنید ، برای دریافت مشاوره خانواده غیر حضوری میتوانید با مشاوره خانواده تلفنی مالیم گروه تماس بگیرید.

برای ارتباط تلفنی با مشاوره خانواده می توانید از طریق تلفن ثابت با شماره مرکز تماس برقرار کنید همچنین می توانید از پکیج مشاوره ای مرکز برای تماس از طریق تلفن همراه نیز استفاده کنید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد