خانه / مشاور کودک / بهترین مشاور کودک

بهترین مشاور کودک

بهترین مشاور کودک

بهترین مشاور کودک برخورد و مشاوره با کودکان بدون شک با مشاوره افراد بزرگسال متفاوت خواهد بود و نمی توان برای صحبت با کودکان مانند دیگر افراد آنها را مورد پرس و جوی سوال های متعدد قرار داد ، زیرا این امر باعث می شود که کودک پس از مدت کوتاهی از پاسخ به سوالات خسته شده و از پاسخ به آنها سر باز زند و یا به درستی پاسخ ندهد.

بنا براین برای بررسی مشکلات آنها می بایست از روش هایی ستفاده شود که مناسب با شرایط سنی آنها می باشد . معمولا مشاورین برای این امر از بازی و آزمون های متفاوت استفاده می کنند تا بتوانند پاسخ سوالات خود در مورد شخصیت کودک را بدست آورند و حتی ریشه مشکلات او را بدست آورند.

مشاوره کودک تلفنی رایگان

به همین امر است که در بعضی مواقع والدین نمی توانند برخی از نیاز ها و مشکلات کودک را شناسایی کنند و آنها را رفع نمایند . به همین دلیل یک مشاور برای شناسایی شخصیت کودک تنها به صحبت والدین او اکتفا نمی کند و به وسیله راه و روش های متفاوتی کودک را به نوعی آزمایش کرده و به نوع خود با او ارتباط برقرار می کند.

روش مشاوره برای هر رده سنی متفاوت خواهد بود و ابتدا قبل از هر چیری باید علت و ریشه ی مشکلات شناسایی شود.

اما مسئله ای که همواره در تمامی روش ها ثابیت است این است که دلیل مشکلات چیست و همچنین والدین چه رفتاری نسبت به این مشکلات باید داشته باشند و چگونه برخورد نمایند که رفتار آنها باعث تشدید آن مشکل نشود.

در بعضی مواقع که مشاوره خانواده نمی تواند مشکلات را حل نماید باید ناچار باید  از روش درمان های دارویی استفاده شود و کودک برای درمان به نزد پزشک برده شود و تحت درمان قرار بگیرد .

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد