خانه / مشاوره ازدواج / انواع ازدواج

انواع ازدواج

انواع ازدواج

انواع ازدواج کدام است؟ تفاوت انواع ازدواج در چیست؟ با توجه به مهم بودن مقوله ازدواج در این نوشته به بررسی انواع ازدواج می پردازیم.

  1. ازدواج احساسی

ازدواج احساسی یا همان عاشق شدن با یک نگاه یکی از انواع ازدواج است.در جوامع شهری امروزی دختر یا پسر با یک لحظه دیدن یکدیگر به قول معروف به یکدیگر چراغ سبز را نشان می دهند و با گفتن حرف های عاشقانه و رفتار و حرکات رمانتیک به تدریج عاشق هم می شوند و قرار ازدواج خود را براساس ازدواج می گذارند.

عوامل تاثیرگذار روی این ازدواج ها شامل ثروت،زیبایی،کمبود محبت،مسائل جنسی می باشد و در زمان آشنایی زوج ها به دور از تفکر و منطق عمل می کنند و با تصمیم شتاب زده و احساسی وارد زندگی مشترک می شوند.

بعد از گذشت زمان و از بین رفتن هیجانات متوجه اشتباه خود می شوند.این نوع پیوندها که براساس احساس و هوس می باشد هیچگاه توصیه نمی شود.

2.ازدواج عاشقانه

این نوع وصلت نیز همانند ازدواج احساسی است.دختر و پسر به یکدیگر علاقه دارند و اظهار عشق می کنند و نسبت به یکدیگر متعهد هستند.این افراد سعی می کنند رفتارهای کودکانه را از خود دور کنند.سرانجام با اصرار و پیگیری با یکدیگر ازدواج می کنند.

3.ازدواج عاقلانه

این نوع ازدواج براساس اصول اعتقادی،خانوادگی،دینی و اجتماعی صورت می گیرد.اگر در این نوع ازدواج احساسی وجود داشته باشد به تدریج به سوی فکر عقل و تفکر پیش می رود.این شکل ازدواج یک وصلت شرعی و به نوعی یک قرارداد اجتماعی محسوب می شود.

دختر و پسر نسبت به یکدیگر متعهد هستند.انتظار آن ها از یکدیگر درک متقابل به شکل منطقی است. این نوع آشنایی و ازدواج مورد تایید دوستان،آشنایان و به طور کلی جامعه است.بهترین نوع ازدواج عاقلانه آمیخته با عشق است.

4.ازدواج اینترنتی

پیدا کردن شریک زندگی یکی از مهم ترین کارهای دوران زندگی محسوب می شود.ازدواج اینترنتی نوع جدیدی از ازدواج است که سال های زیادی از گسترش و رواج آن نمی گذرد.

چگونه خود ارضایی را ترک کنم

در این نوع ازدواج ابتدا طرفین در فضای مجازی با یکدیگر آشنا می شوند و سعی در معرفی هم به بهترین شکل ممکن می کنند.در نهایت به مرور زمان با فراهم شدن شرایط مورد نیاز این رابطه منجر به ازدواج می شود.

البته این مورد با استثناعاتی نیز مواجه است ولی در بیشتر موارد این نوع رابطه ها با شکست مواجه شده است.البته از این نکته غافل نشویم که در فضای مجازی و اینترنتی سودجویانی هستند که با دریافت اطلاعات شخصی شما اقدام به اخاذی می کنند.حواسمان را جمع کنیم.

 

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد